Οι μέρες να πλησιάζουν για τη μεγάλη μουσική γιορτή που θα λάβει χώρα στη Θεσσαλονίκη, το Reworks Festival, και η ανυπομονησία όλων είναι μεγάλη. 22 νέες προσθήκες θα έχει φέτος το Festival που κλείνει τα 11 του χρόνια και θα είναι πιο εντυπωσιακό από κάθε άλλη χρονιά.

Επειδή σε 11 μέρες το πάρτι ξεκινάει στην συμπρωτεύουσα, δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα με τους καλλιτέχνες που θα φιλοξενηθούν.

Free Stage Παρασκευή 18/09 Απόγευμα

17.00 – 18.30 Paul Anthonee (Lapsus, Greece)
18.30- 19.30 Christof DS (Mince Music, Greece)
19.30 – 20.30 Polatof (Street Outdoors,Greece)
20.30 – 21.30 Alex Nude (Blaq, Greece)
21.30 – 23.00 C.Senior & Demis S (Upnloud, Greece)

Reworks Warehouse

23.30 – 01:00 Cleveland (White, Luxemburg)
01.00 – 02.00 Sailor & I (Life & Death, Sweden)
02.00 – 04.00 Tale of Us (Life and Death, Italy)
04.00 – 06.00 Mano Le Tough (Maeve, IE)

Σάββατο 19/09

Reworks Atrium
Reworks Opening set

19.00 – 19.45 TBA
19:30 – 20:45 Dreamachinery (Upfilter recs, Greece)
21.00 – 22:30 Max The Sax (Etage Noir, Austria)
22:30 – 00:00 Kadebostany (Mental Groove, Switzerland)

Reworks CU Warehouse

23:30 – 00.30 CU Stage Winner
TBA
00:30 – 02:00 Vaso & Maci (Pollux/Sektor909, FYROM)
02:00 – 04:00 Ellen Allien (Bpitch Control, Germany)
04.00 – 06.00 Pan-Pot (Second State, Germany)
06:00 – 07:00 Viton (Playground, Greece)

Reworks Club

Red Bull Music Academy Presents

23:45 –00.30 Giganta (Werk Discs, Greece)
00.30 – 01:30 Larry Gus (DFA, Greece)
01:30 – 03:30 Culoe de Song (Innervisions, South Africa)
03:30 – 05:30 Roman Flugel (Bpitch Control, Germany)
05:30 – 07:00 Mr.Statik (Bpitch Control, Greece)

Reworks Lab

23:00 – 00:00 Esoteric Sob(Numb Capsule, Greece)
00:00 – 01:30 Be Uncensored DJs (Greece)
01.30 – 03:00 Fold (Aus Music, UK)
03:00 – 05:00 Ø [Phase] (Token,UK)
05:00 – 06:00 SEИKA (Labyrinth /NON, Greece)
06.00 – 07.00 Synthetic DJs (Greece)

Reworks Air Stage

23:30 – 00:30 ArKI (NON, Greece)
00.30 – 02:00 Maher Daniel (No.19, USA)
02:00 – 04:00 Art Department (No.19, Canada)
04:00 – 06:00 Nastia (Arma17, Ukraine)

Reworks Saturday Closing set

06:30 – end Ison / Actor One (NON, Greece)

Reworks Library

00.00 – 01.15 Boogie Belgique (Dusted Wax, Belgium)
01.15- 03:15 Daniel Miller (Mute Recs, UK)
03.15 – 05.00 Rune Lindbaek (Drum Island, Norway)

Κυριακή 20/09

16.00 – 17.30 Andreas Athineos (NON, Greece) b2b Jose Amba (Street Outdoors/ Greece)
17.30 – 19.00 George Adi (SHIFT Digital Audio / NON, Greece)
19.00 – 21.00 Carlo Lio (Rawnthetic, Canada)
21.00 – 24.00 Dubfire (SCI+TEC, USA)