Οι προετοιμασίες για το Thessalonink τρέχουν με γοργούς ρυθμούς και οι συμμετέχοντες έχουν ήδη βγάλει εισιτήριο για να ταξιδέψουν στην Θεσσαλονίκη και να παρέχουν ένα υπερθέαμα στο κοινό που περιμένει να δείξει το ημερολόγιο 4 Σεπτέμβρη.

Τι θα δούμε φέτος στο Thessalonink;

Τα 2 μεγάλα φεστιβάλ της Θεσσαλονίκης (το 2nd International Tattoo Convention και το 7th Street Mode Festival) θα ενώσουν τις δυνάμεις τους και η πόλη θα γεμίσει χρώμα.

Οι καλύτεροι δημιουργοί από τον χώρο της street art μεταξύ των οποίων θα είναι ο Ints (ο οποίος θα γεμίσει τους τοίχους με τα graffiti του), θα συναντηθούν με διεθνούς φήμης καλλιτέχνες από τον χώρο της δερματοστιξίας όπως είναι ο Thomas Gramm από το Nico Tattoo αλλά και ο Κώστας Μπαρόνης από το Proki Tattoo studio και θα μας ταξιδέψουν στον κόσμο της τέχνης την ίδια στιγμή που ο Alex Alexandridis θα κάνει τα δικά του κόλπα πάνω στο BMX του.

Σημείωση!

Φυσικά παρουσιαστής των φεστιβάλ θα είναι και φέτος ο Γιώργος Μαυρίδης.

To τριήμερο πρόγραμμα, όμως, δεν σταματά εκεί, θα έχει και πολλές επιδείξεις αλλά και διαγωνισμούς graffiti, street art, breakdance ενώ το βράδυ η μουσική παίρνει τον πρώτο λόγο με συναυλίες στο open air stage.

Παρασκευή 4/9

NightStalker
Ημισκούμπρια
Anima Nation

Σάββατο 5/9

Planet of Zeus
Βήτα Πεις
Bad Movies

Κυριακή 6/9

Στέλιος Σαλβαδόρ – Μωρά στην Φωτιά
12ος Πίθηκος
Jaw Bones

Τιμή εισιτηρίων

Τα πρώτα:

Εισιτήριο 3ημέρου:15€
Εισιτήριο ημέρας: 7€

Τα επόμενα και στο ταμείο

Εισιτήριο 3ημέρου: 20€
Εισιτήριο ημέρας: 10€

Αναλυτικά το πρόγραμμα του 2nd Thessalonink Tattoo Convention

Παρασκευή – Σάββατο – Κυριακή
12:00 – 20:00 • Αποθήκη Γ

Οι καλλιτέχνες διαγωνίζονται επίσης για τo καλύτερο τατουάζ στις εξής κατηγορίες: Black & White, Colour, Portrait, Japanese, Tribal, Old School, Best of the Day, Best of the Show, Best Artist (Visitors Choice).

Οι καλλιτέχνες είναι οι: Ane (Vida Pirata), Alex Fraser (Body Art Tattoo – Cyprus), Anna Karagkouni (Beautiful People), Bruno Aiello (Primitive Art – Italy), Bue 2530 (Lacrimanera Tattoo – Italy), Chris (Moth and Rose), Christos Galiropoulos (Black Line), Dimitris (Walk The Line), Dimitris Aronis (Dermagraphics), Dimitris Chatzis (Nico Tattoo), Dovas (Tattooligans), Drone (On The Road), Erevos (Erevos Tattoo), Filippo Bart (Gipsy Caravan – Italy), Fiona Fraser (Body Art Tattoo – Cyprus), George Michalakis (Gspot Tattoo Studio), Giannis Bogatinis (Tattooligans), Ilias Papadimas (Proki Tattoo), Inya (Gipsy Caravan – Italy), Jen (Vida Pirata), Jim Vasiliadis (7th Sense), John Maxx (Radical ink – Romania), Jorz Kalaitzis (Germany), Kostadin Dinev (Oska Tattoo – Bulgaria), Kostas Baronis (Proki Tattoo), Kostas Prive (Prive Tattoo), Lazaros Brone (Ritual Tattoo), Lefteris Toulis (Toulis Tattoo), Magaret (Magaret Tattoo Story), Manu (Dermagrafics), Meni Kisz (Proki Tattoo), Minas Trim (On The Road), Nast (Tattooligans), Natalie Nox (Dr Pepper), Nikos Katsoulis (Nico Tattoo), Ovi (Proki Tattoo), Ozone (Nico Tattoo), Panos Georgoulias (Polis Decay), Paul Senkalas (Extreme Ink), Petros (Nico Tattoo), Petros Karagiannis (SkinWorks Tattoo), Raiden (Dildo Tattoo), Raul (Open Mind Tattoo), Sifou (Sweden), Sivak Denis (L. O. V. E. – Ukraine), Takis (ThirtySevens Tattoo), Teo (Delos Tattoo), Teo (Skinetic Tattoo), Tass (Dr Pepper), Thomas Gramm (Nico Tattoo), Tzenio (Dildo Tattoo), Uncl Paul (On The Road), Vasilis Exarchos (Madusa Tattoo), Yiannis Agios (Tattooligans).

7th Street Mode Festival

Παρασκευή – Σάββατο – Κυριακή
12:00 – 20:00 • Προάυλιος Χώρος Αποθήκης Γ
Graffiti & Street Art Action

25 καλλιτέχνες από όλη την Ελλάδα και το εξωτερικό συμμετέχουν στην δράση graffiti & street art και δημιουργούν ζωντανά επάνω σε έναν τεχνητό τοίχο που έχει στηθεί αποκλειστικά για αυτόν τον σκοπό στον εξωτερικό χώρο της Αποθήκης Γ. Οι καλλιτέχνες είναι οι: El Piti, Case, Nade, Ints, Billy 82, Dwane, Dante, Noone, Peit, Arstwo, Insane 51, Jone 50, Keik, Jers, Arfs, Iris, Zota, Tebs, Raino, Tedi, Atabos Club

Παρασκευή – Σάββατο – Κυριακή
16:00 – 19:00 • Προαύλιος Χώρος Αποθήκης Γ
Freerunning – Parkour Action

Παρασκευή – Σάββατο
18:00 – 19:00 • Open Air Live Stage
Flatland BMX Show

Σάββατο – Κυριακή
19:00 – 21:00 • Open Air Live Stage
Street Dance & Breakdance Show

Στο κομμάτι του breakdance και του street dance, πραγματοποιούνται 2 διαγωνισμοί. Ένας διαγωνισμός street dance όπου 16 χορευτές κάθε είδους (all style) μάχονται για τον τίτλο του καλύτερου χορευτή στην Ελλάδα, και ένας διαγωνισμός breakdance όπου 16 χορευτές (b-boys) μάχονται αντίστοιχα για τον τίτλο του καλύτερου b-boy.

Σάββατο:
1 VS 1 All Style Battle + Special Shows by
House of Drama
Extravadance
Beast Mode Crew
Jafrican Ting Crew
The Manzins

Κυριακή:
1 VS 1 B-Boy Battle + Special Shows by
Track 8
Motherfunkerz