Παράταση η στέψη του ΠΑΟΚ | 1-1 ο αγώνας με την ΑΕΛ

LIKE US ON FACEBOOK

Παράταση για τη στέψη του ΠΑΟΚ, καθώς οι παίκτες και οι οπαδοί θα χρειαστεί να περιμένουν μία ακόμη εβδομάδα για τον πανηγυρισμό του πρωταθλήματος. 1-1 ήρθε ο αγώνας με την ΑΕΛ.

Τι είναι μια μικρή παράταση, όταν είναι σίγουρη η στέψη; Τίποτα απολύτως! Πιο συγκεκριμένα, ο ΠΑΟΚ την Κυριακή δεν κατάφερε να φύγει με τη νίκη από την Λάρισα, καθώς ο αγώνας με την ΑΕΛ έμεινε στο 1-1.

Όσον αφορά τον αγώνα, ο Δημήτρης Πέλκας έδωσε στο 55′ το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ, με σουτ εκτός περιοχής, αλλά μόλις εννέα λεπτά μετά ήρθε η ισοφάριση, με τον Γιακιμόβσκι τελικά να κάνει το 1-1 στο 64′.

Ο Νίκολα Γιακιμόβσκι έβαλε γκολ με διαγώνια σέντρα – σουτ και αυτό αξίζει ν’ αναφερθεί ότι ήταν μόλις το πρώτο του γκολ στη Super League!

Έτσι λοιπόν, ο «Δικέφαλος του Βορρά» καλείται να κατακτήσει τον 3ο τίτλο της ιστορίας του νικώντας τον Λεβαδειακό μέσα στην Τούμπα, την επόμενη Κυριακή 21 Απριλίου.

Οι ομάδες

ΑΕΛ: Κρίστινσον, Γκόϊκοβιτς (29′ Ζίζιτς), Μόρας, Μπράλιτς, Ζίβκοβιτς, Φατιόν, Μιλοσάβλιεβιτς, Μπέρτος (43′ Καρανίκας), Σικάβκα, Νούνιτς, Γιακιμόβσκι (86′ Γκόλιας).

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια (36′ Γιαννούλης), Σάκχοφ, Ολιβέιρα (79′ Ζαμπά), Πέλκας, Μπίσεσβαρ, Λημνιός (84′ Καρέλης), Σφιντέρσκι.

Τα γκολ: 64′ Γιακιμόφσκι / 55′ Πέλκας

Οι κάρτες: 5′ Φατιόν / 51′ Λημνιός, 56′ Πέλκας